Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года

03.09.2022

У рамках акцыі “Абеліск” 3 верасня ў аграгарадку Солы і вёске Івашкаўцы была праведзена экскурсія для вучняў V-VII класаў на брацкія магілы салдат, з мэтай далучэння маладога пакалення да гістарычнай памяці на сваёй малай Радзіме. Падчас наведвання Абеліскаў і навядзення на іх парадку, вучні дакрануліся да гісторыі Вялікай Айчыннай вайны, подзвігу загінуўшых байцоў, што спрыяе выхаванню ў іх пачуцця патрыятызму і гонару.

В первую учебную неделю для учащихся 1-4 классов ГУО "Сольская средняя школа" прошла развлекательная программа в шестой школьный день. Ребята активно участвовали во всех конкурсах и челленджах: кричали речевки, играли в осенний твистер, соревновались в эстафетах. Программу завершил дружеский флешмоб. Переполненные эмоциями дети еще долго не хотели уходить из зала