Дата
|
Мерапрыемствы
|
Удзельнікі
|
Адказныя
|
13.01
|
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ
|
|
|
Зімняе шматбор’е “Здароўе”
|
І–IV класы,
V–VIII класы
І–XІ класы
|
Феткевіч П.П
Дукса А.М.
|
Квэст-гульня “Загадкі Матухны Зімы”
|
І–ІІ класы
|
Ермалаева Г.Ч.
|
Экспрэс-віктарына “Зімовы пейзаж”
|
ІІ–IV класы
|
Федаровіч В.І.
|
Зорны час “Азбука здароўя”
|
V–VI класы
|
Гваздова А.М.
|
Відэа прэзентацыя “Рэкорды Беларусі”
|
VІІ–VIII класы
|
Купчанка М.В.
|
Інфарм-кактэйль”Тваё здароўе і асабістая гігіена”
|
ІX–XІ класы
|
Пітоленка Г.А.
|
Танцавальная дыскатэка
|
VIII–XІ класы
|
Шутовіч В.А.
|
20.01
|
ДЗЕНЬ ПРАЦОЎНАГА ВЫХАВАННЯ
І ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ
|
|
|
Рухомыя гульні “Зімовыя забавы”
|
І–IV класы
|
Дукса А.М.
|
Спартыўныя гульні запрашаюць. Валейбол.
|
VІІ–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Віртуальная экскурсія “Знаёмства з прафесіямі”
|
І–ІІ класы
|
Ядзевіч І.З.
|
Творчая лабараторыя “Ачумелыя ручкі”
|
ІІІ–IV класы
|
Пітоленка Г.А.
|
Рэкламная майстэрня “Фота із сямейнага альбома”
|
V–VI класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Гульня-віктарына “Свет прафесій”
|
VІІ–VIII класы
|
Гваздова А.М.
|
Анкетаванне “Мая будучая прафесія”
|
ІX–XІ класы
|
Сівіцкі А.М.
|
Экскурсійная паездка ў дзяржаўны музей беларускай літаратуры
|
V–VІІІ класы
|
Мацкель Н.І.
|
27.01
|
БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА
|
|
|
Гульні на свежым паветры “Зімовыя эстафеты”
|
І–ІV класы
|
Дукса А.М.
|
Турнір па настольным тэнісе
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Сямейныя вячоркі з бацькамі “Мая сям'я –мая радасць”
|
І–ІІ класы
|
Федаровіч В.І.
|
Інтэрактыўная гульня “Пра што раскажа сямейны альбом”
|
ІІІ–ІV класы
|
Ермалаева Г.Ч.
|
Гадзіна зносін “Мая сям’я – маё багацце”
|
V–VI класы
|
Маржала М.І.
|
Пазнавальная гульня “Сямейныя Каштоўнасці і традыцыі”
|
VІІ–VIIІ класы
|
Сташкевіч С.Л.
|
Гульнёвы трэнінг “Тэрыторыя карысных навыкаў”
|
ІХ–ХІ класы
|
Цітова М.В.
|
Арт-тэрапія “Розум дзіцяці – на кончыках яго пальцаў” (у рамках “Школы творчасці “Я+Мы”)
|
Бацькі
|
Сташкевіч С.Л.
|
Кансультацыя псіхолага “Не правільныя і правільныя шляхі выхавання”
|
Бацькі
|
Сівіцкі А.М.
|
Тэматычная дыскатэка
|
VIII–ХІ класы
|
Купчанка М.В.
|
03.02
|
ДЗЕНЬ ДУХОЎНАСЦІ І ПАТРЫЯТЫЗМУ
|
|
|
Праца гульнявой спартыўнай пляцоўкі “Снежны гарадок”:
“Гуляем у снежкі”
|
І–ІV класы,
|
Феткевіч П.П.
|
Спартыўны марафон “Хуткія, спрытныя”; Спартыўныя гульні запрашаюць: валейбол
|
VІ–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.,
Дукса А.М.
|
Квэст-гульня “Беларусь мая сінявокая”
|
І–ІІ класы
|
Дукса В.С.
|
Экскурсія ў школьны літаратурна-краязнаўчы музей
|
ІІІ–ІV класы
|
Бабойць А.А.
|
Альбом-прэзентацыя “Гісторыя маленькага героя”
|
V–VI класы
|
Мацкель Н.І.
|
Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?” па беларускай мове
|
VII–VIII класы
|
Яцкевіч І.Э.
|
Праект аднаго дня “Карта жаданняў. Шлях да мары”
|
ІХ–ХІ класы
|
Шутовіч В.А.
|
Экскурсійная паездка ў інфармацыйны цэнтр БелАЭС г.Астравец
|
VIII–Х класы
|
Маржала М.І.
|
10.02
|
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ
|
|
|
Спартыўныя спаборніцтвы “Лыжныя старты”
|
І–V класы,
VI–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.,
Дукса А.М.
|
Квэст-гульня “Сем чароўных астраўкоў”
|
І–ІІ класы
|
Пітоленка Г.А.
|
Гульні на свежым паветры “Зімовыя забавы”
|
ІІІ–ІV класы
|
Магер Г.С.
|
Інфакарта “30 пытанняў і адказаў пра здароўе”
|
V–VI класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Прафілактычны дэсант “Рух у рытме ЗЛЖ”
|
VІІ–VIІІ класы
|
Цітова М.В.
|
Інтэлектуальная гульня “Зрабі здаровы выбар!”
|
ІХ–ХІ класы
|
Маржала М.І.
|
Танцавальная дыскатэка
|
VIІІ–ХІ класы
|
Бабойць А.А.
|
17.02
|
ДЗЕНЬ ПРАЦОЎНАГА ВЫХАВАННЯ
І ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ
|
|
|
Пляцоўка спартыўных гульняў запрашае
|
І–V класы,
VІ–VIІІ класы,
ІХ–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Гульня-віктарына “Свет прафесій”
|
І–ІІ класы
|
Ермалаева Г.Ч.
|
Экскурсія -знаёмства з прафесіямі сваёй мясцовасці “Якую прафесію можна выбраць”
|
ІІІ–ІV класы
|
Магер Г.С.
|
Інтэлектуальна-пазнавальны марафон “Па сакрэту ўсяму свету”
|
V–VI класы
|
Купчанка М.В.
|
Праф-Бум “Сустрэча з людзьмі цікавых прафесій”
|
VIІ–VIII класы
|
Гваздова А.М.
|
Практыкум “Правільны выбар прафесіі –залог поспеху ў будучыні”
|
ІX–XІ класы
|
Сівіцкі А.М.
|
24.02
|
БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА
|
|
|
Спартыўныя гульні. Валейбол
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Спартландыя “Спорт, рух – гэта здорава!”
|
І–VIІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Забаўляльная праграма “Уся сям'я разам, то і душа рада!”
|
І–ІІ класы
|
Пяткевіч Л.У.
|
Гульнявая праграма “Справы сямейныя”
|
ІІІ–ІV класы
|
Федаровіч В.І.
|
Інтэрактыўная гульня “Сямейны карагод”
|
V–VI класы
|
Купчанка М.В.
|
Фотастудыя “Дасуг у маёй сям’і”
|
VІІ–VIІІкласы
|
Пітоленка Г.А.
|
Відэа-экспромт “Мая сям'я – гэта…”
|
ІХ–ХІ класы
|
Яцкевіч І.Э.
|
Творчасць і рэлаксацыя: выраб сувеніра з салёнага цеста (у рамках Школы творчасці “Я+МЫ”
|
Бацькі
|
Сташкевіч С.Л.
|
Бацькоўскі ўніверсітэт
|
Бацькі
|
Класныя кіраўнікі
|
Экскурсійная паездка ў мемарыяльны комплекс “Хатынь”
|
V–VIІІ класы
|
Мацкель Н.І.
|
02.03
|
ДЗЕНЬ ДУХОЎНАСЦІ І ПАТРЫЯТЫЗМУ
|
|
|
Спартыўная гульня “Дужыя, смелыя і спрытныя”
|
І–ІV класы
|
Феткевіч П.П.
|
Пазнавальна-забаўляльная праграма “Сцяжынкамі роднага краю”
|
І–ІІ класы
|
Ядзевіч І.З.
|
Краязнаўчыя вячоркі “Роднай зямлі шматгалоссе
|
ІІІ–ІV класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Маладзёжны квіз для “Што я ведаю пра Беларусь”
|
V–VІІІкласы
|
Бабойць А.А.
|
Конкурс патрыятычнай песні “Беларусь мая сінявокая”
|
І–ХІ класы
|
Пітоленка Г.А
|
Круглы стол “Што значыць быць грамадзянінам”
|
ІХ–ХІ класы
|
Дукса А.М.
|
Экскурсія “Пешшу ў гісторыю роднага краю” (у рамках рэалізацыі праекта “СолыТур”)
|
І–ІV класы
|
Бабойць А.А.
|
Тэматычная прававая дыскатэка
|
VІІІ–ХІ класы
|
Маржала М.І.
|
09.03
|
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ
|
|
|
Спаборніцтвы па валейболе
|
V–VІІ,
VІІІ–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Спартыўныя гульні “Паласа перашкод”
|
І–ІV класы
|
Феткевіч П.П.
|
Гульнявая спартыўная праграма “Гадзіна вясёлых эстафет”
|
І–ІІ класы
|
Магер Г.С.
|
Гульня-падарожжа “Зялёная аптэка”
|
ІІІ–ІV класы
|
Федаровіч В.І.
|
Віктарына “Як заставацца здаровым”
|
V–VI класы
|
Мацкель Н.І.
|
Лабараторыя здароўя “На заметку”
|
VІІ–VIІІ класы
|
Гваздова А.М.
|
Інтэлектуальная гульня “Здаровая усмешка”
|
ІХ–ХІ класы
|
Дукса В.С.
|
Экскурсія ў Ашмянскі краязнаўчы музей імя Ф. К.Багушэвіча
|
VIІІ–ІХкласы
|
Купчанка М.В.
|
16.03.
|
ДЗЕНЬ ПРАЦОЎНАГА ВЫХАВАННЯ
І ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ
|
|
|
Спартыўна-гульнёвая праграма “Два капітаны”
|
І–ІV класы
|
Феткевіч П.П.
|
Марафон спартыўных гульняў
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Гульнёвая праграма “Усе прафесіі патрэбныя, усе прафесіі важныя”
|
І–ІІ класы
|
Ермалаева Г.Ч.
|
Інтэрактыўная гульня “Адгадай прафесію”
|
ІІІ–ІV класы
|
Ядзевіч І.З
|
Пазнавальна-гульнявы занятак “Прафесій шмат у свеце ёсць”
|
V–VI класы
|
Яцкевіч І.Э.
|
Дзелавая гульня “Кадравае пытанне”
|
ІХ–ХІ класы
|
Сівіцкі А.М.
|
Конкурс відэаролікаў “З прафесіяй – у будучае!”
|
VІІ–VIІІкласы
|
Пітоленка Г.А.
|
Экскурсійная паездка ў Мінскі абласны краязнаўчы музей (г.Маладзечна)
|
ІІІ–VI класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Танцавальная дыскатэка
|
VІІІ–ХI класы
|
Шутовіч В.А.
|
23.03
|
БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА
|
|
|
Спартыўныя спаборніцтвы “Алімпіец”
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Спартыўная гульня “Дужыя, смелыя і спрытныя”
|
І–ІV класы
|
Феткевіч П.П.
|
Школа маленькіх творцаў “У свеце чароўнай музыкі”
|
І–ІV класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Чэленжд “Сямейныя стравы нацыянальнай кухні”. Дабрачынная ярмарка
|
І–ХІ класы
|
Пітоленка Г.А., Сташкевіч С.Л.
|
Агульнашкольны бацькоўскі сход “Сям’я як крыніца фарміравання грамадзянскай пазіцыі ў грамадстве. Праблема выхавання прававой культуры. Правы і абавязкі бацькоў”
|
Бацькі
|
Савіцкі П.Б., Феткевіч Н.Ф., Цітова М.В.
|
06.04
|
ДЗЕНЬ ДУХОЎНАСЦІ І ПАТРЫЯТЫЗМУ
|
|
|
Спаборніцтвы па футболе.
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Дзень рухомых гульняў
|
І–ІV класы
|
Феткевіч П.П.
|
Гадзіна зносін “З вытокаў роднай мовы”
|
І–ІІ класы
|
Ермалаева Г.Ч.
|
Медыя азбука “Беларусь ад А да Я”
|
ІІІ–ІV класы
|
Петкевіч Л.У.
|
Віртуальнае падарожжа “Ганаруся табой, мая Гродзеншчына!”
|
V–VI класы
|
Мацкель Н.І.
|
Адкрыты мікрафон “Маю права ведаць”
|
VІІ–VIІІ класы
|
Цітова М.В.
|
Гульня “Моцнае звяно” (прававая тэматыка)
|
ІХ–ХІ класы
|
Дукса В.С.
|
Экскурсія “Сцяжынкамі роднага краю” (у рамках рэалізацыі праекта “СолыТур”)
|
V–VІI класы
|
Бабойць А.А.
|
13.04
|
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ
|
|
|
Дзень бегуна “Хто хутчэй?”
|
І–ІV класы,
V–VІІІ класы,
ІХ–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.,
Дукса А.М.
|
Гульня-прэзентацыя “Сцяжынкамі здароўя”
|
І–ІІ класы
|
Федаровіч В.І.
|
Круіз бяспекі “Гэта важна для здароўя”
|
ІІІ–ІV класы
|
Магер Г.С.
|
Відэалекторый “Калейдаскоп здароўя”
|
V–VI класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Інтэрактыўны занятак “Каварны Інтэрнэт”
|
VІІ–VIІІ класы
|
Цітова М.В.
|
Эстафета думак “Залатое правіла здароўя”
|
ІХ–ХІ класы
|
Маржала М.І.
|
Тэматычная дыскатэка “Мы за здаровы лад жыцця!”
|
VIІІ–ХІ класы
|
Купчанка М.В.
|
20.04
|
ДЗЕНЬ ПРАЦОЎНАГА ВЫХАВАННЯ
І ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ
|
|
|
Спартыўныя гонкі “Гуляй і перамагай!”
|
І–ІV класы,
V–VIІІ класы
|
Феткевіч П.П., Дукса А.М.,
класныя кіраўнікі
|
Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Развіваючы занятак “Атлас прафесій”
|
І–ІІ класы
|
Ядзевіч І.З.
|
Практычны занятак-калаж “Марафон прафесій”
|
ІІІ–ІV класы
|
Пяткевіч Л.У.
|
Калейдаскоп “У свеце прафесій”
|
V–VІІ класы
|
Гваздова А.М.
|
Лабараторыя поспеху “Гандаль. Паслуга. Рэклама”
|
VІІІ–ІХ класы
|
Бабойць А.А.
|
Занятак з элементамі трэнінгу “Мой прафесійны выбар”
|
Х–ХІ
|
Сівіцкі А.М.
|
Экскурсійная паездка ў ДУ “Нацыянальная бібліятэка Беларусі”
|
ІХ клас
|
Бабойць А.А.
|
27.04
|
БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА
|
|
|
Спартыўныя спаборніцтвы “Вясёлая спартландыя”
|
І–V класы,
VI–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Святочная праграма “Сямейны салон “Art-family”
|
І–ХІ класы
|
Пітоленка Г.А..,
класныя кіраўнікі
|
Бацькоўскі ўніверсітэт
|
Бацькі
|
Класныя кіраўнікі
|
Тэматычная дыскатэка “Экалагічны калейдаскоп”
|
VIІІ–ХІ класы
|
Бабойць А.А.
|
04.05
|
ДЗЕНЬ ДУХОЎНАСЦІ І ПАТРЫЯТЫЗМУ
|
|
|
Спаборніцтвы па дартсе “Меткія стралкі”
|
V–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Кіналекторый “Дзеці вайны”
|
І–ІV класы
|
Федаровіч В.І.
|
Фізкультурная праграма “Самыя, самыя….”
|
І–ІV класы
|
Феткевіч П.П.
|
Інтэлектуальны турнір знаўцаў “Мы ведаем. Памятаем. Ганарымся!!!”
|
V–VIІ класы
|
МацкельН.І.
|
Экскурсія “Маршрутамі памяці Сольскага краю” (у рамках рэалізацыі праекта “СолыТур”)
|
VIІІ–ХІ класы
|
Бабойць А.А.
|
11.05
|
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ
|
|
|
Дзень здароўя
“Быць спартыўным – гэта здорава!”
|
І–ІV класы,
V–VІІІ класы,
ІХ–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.,
Дукса А.М.
|
Гульня-віктарына “Здравушка”
|
І–ІІ класы
|
Ядзевіч І.З.
|
Конкурсная праграма “Разам за здароўем”
|
ІІІ–ІV класы
|
Магер Г.С.
|
Гадзіна пытанняў і адказаў “Сакрэты здаровага харчавання”
|
V–VI класы
|
Мацкель Н.І.
|
Првавая квэст-гульня “Злачынства,
правапарушэнне, правіна”
|
VІІ–VIІІ класы
|
Цітова М.В.
|
Трэнінг “Прыёмы стабілізацыі эмацыйнага стану на экзамене”
|
ІХ–ХІ класы
|
Сівіцкі А.М.
|
18.05
|
ДЗЕНЬ ПРАЦОЎНАГА ВЫХАВАННЯ
І ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ
|
|
|
Эстафета “Спартыўны мікс”
|
І–V класы,
VI–ХІ класы
|
Феткевіч П.П.
|
Гульня-падарожжа “Калейдаскоп прафесій”
|
І–ІІ класы
|
Ермалаева Г.Ч.
|
Гадзіна зносін “Лабірынт прафесій”
|
ІІІ–ІV класы
|
Дурэйка А.Ч.
|
Спартыўна-патрыятычная гульня “Зарніца”
|
V–VIІІ класы
|
Пітоленка Г.А.
Дукса А.М.
|
Прэс-рэліз “У свеце сучасных прафесій”
|
ІХ–ХІ класы
|
Сівіцкі А.М.
|
25.05
|
БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА
|
|
|
Спартыўныя эстафеты
|
І–V класы
|
Феткевіч П.П.
|
Квэст-гульня “Маё бяспечнае лета”
|
І–ІІ класы
|
Федаровіч В.І.
|
Творчая майстэрня “Чароўныя ўзоры”
|
ІІІ–ІV класы
|
Сташкевіч С.Л.
|
Сітуатыўная гульня “Азбука
бяспекі”
|
VІ–VIІ класы
|
Яцкевіч І.Э.
|
Фізкультурнае свята “Быць спартыўным – здорава!”
|
V–VIІ класы
|
Феткевіч П.П.,
Дукса А.М.
|
Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?” (каманды дзяцей, бацькоў, педагогаў)
|
VIІІ–ХІ класы
|
Дукса В.С.
|
Агульнашкольны бацькоўскі сход “Бяспека дзяцей – агульны клопат дарослых. Лета на карысць”
|
Бацькі
|
Савіцкі П.Б., Феткевіч Н.Ф.,
класныя кіраўнікі
|
Танцавальная дыскатэка
|
VIІІ–ХІ класы
|
Маржала М.І.
|